Estonian Air parduoda savo biuro pastatą Talino oro uostui

Estonian Air ir Talino oro uostas pasirašė startį dėl keturių aukštų biuro pastato pardavimo adresu Lennujaama 13. Estonian Air toliau nuomosis biuro patalpas dviejuose viršutiniuose pastato aukštuose iš naujojo savininko.

"Verslo modelio keitimo procese, bendrovė Estonian Air, be kita ko, nusprendė atsisakyti savo nepagrindių aktyvų  ir biuro pastato pardavimas yra šio proceso dalis", - aiškino generalinis Estonian Air direktorius p. Jan Palmer. "Mes ženkliai sumažinome savo veiklos sritis, todėl mūsų biuro patalpų poreikis yra gerokai mažesnis nei anksčiau."

Pasak Jan Palmer, mažesnis "Estonian Air" su ekonomiškai efektyvesne struktūra sumažino biuro patalpų poreikį nuo 3500 iki 950 m2 .

Estonian Air pradėjo pardavinėti savo nuosavybę - keturių aukštų pastatą adresu Tee Lennujaama 13, 2012 metų pabaigoje ir gavo du nepriklausomus pasiūlymus pastato pirkimui. Nuo 2013 m. balandžio 4 d., pastatas priklauso Talino oro uostui. Pardavimo sutarties suma yra 7.5 milijonai eurų. Pastatas stovi Talino oro uostui priklausančioje valdoje ir teisiškai tai reiškia nuomos nutraukimą, po kurio pastato nuomotojas yra Talino oro uostas.

Estonian Air su Talino oro uostu pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį dėl viršutinių dviejų pastato aukštų.

"Įsigijimas atliktas laikantis Talino oro uosto verslo plano.
"Dėl didžiulės konkurencijos oro transporto rinkje ir spaudimo dėl oro uosto mokesčių, Talino oro uostas turi uždirbti didesnę dalį pajamų iš ne skrydžių valdymo - kaip bet kuris kitas oro uostas Europoje", - sakė p. Lauri Linnamäe, Talino oro uosto ryšių skyriaus vadovė . "Tai yra užtikrinti, kad išliktumėme konkurencingi su savo oro uosto mokesčiais ir suteiktumėme visuomenei geriausias galimas skrydžių jungtis."

Talino oro uosto verslo politika buvo turėti turto, esančio oro uosto valdoje ir nuomoti įvairiems operatoriams. "Estonian Air pastato įsigijimas yra loginis Talino oro uosto verslo plano tęsinys " - sakė Linnamäe.
Talino oro uostas turi panašias startis su kitomis, Talino oro uosto teritorijoje veikiančiomis bendrobėmis.

Talino oro uostas sieks išnuomoti likusias pastato Lennujaama 13 patalpas suinteresuotiems ūkio subjektams, veikiantimes oro uosto teritorijoje.