Pribloškianti Medininkų muitininko išpažintis: vairuotojai buvo verčiami mokėti pinigus

Po masinio Medininkų kelio posto muitininkų sulaikymo paaiškėjo, kad pareigūnai veikė kaip nusikalstamo pasaulio atstovai – visus iš vairuotojų gautus kyšius dėdavo į bendrą kasą, o darbui pasibaigus pamainos vyriausiasis inspektorius pinigus visiems padalindavo po lygiai.

Taip kiekvienas pareigūnas į kišenę įsidėdavo nuo 150 iki 250 litų.

„Tai buvo tokia tradicija, pinigai buvo gaunami už nieką“, – prisipažino kai kurie pareigūnai.

Tuo metu po korupcijos skandalo darbo netekęs Medininkų kelio posto inspektorius Ivanas Dervanovskis neslėpė, kad po pamainos baigęs darbą suskaičiuodavo „obščiake“ surinktus pinigus ir juos padalindavo po lygiai kiekvienam tą dieną dirbusiam pareigūnui. Jeigu suma nesidalindavo, dalį pinigų palikdavo bendroms reikmėms ir už tai pirkdavo kavą, arbatą, cukrų ir pan.

Daugiau kaip 18 metų muitinėje išdirbęs I. Dervanovskis, kaip ir dar 29-i jo bendradarbiai, buvo sulaikytas praėjusių metų gruodžio 5-ąją – kelis mėnesius Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriaus pareigūnai slapta stebėjo Vilniaus teritorinės muitinės muitininkus.

Tyrimo metu paaiškėjo schema, kuria prieš kelerius metus naudojosi ir kiti muitininkai – iš valstybės sieną kertančių vairuotojų buvo imami pinigai. Juos vairuotojai turėdavo įdėti į pareigūnams pateikiamus dokumentus.

Plačiau>